Zapraszamy na seminarium poświęcone pierwszej pomocy psychologicznej w pracy z młodzieżą, w tym młodymi osobami z doświadczeniem migracji i uchodźctwa.
Spotkamy się między innymi z praktykami realizującymi warsztaty i konsultacje z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej w szkołach. Podzielą się oni wiedzą oraz zaprezentują wybrane narzędzia, przydatne w pracy z młodzieżą, w tym osobami z doświadczeniem migracji i uchodźctwa.
Uczestnicy seminarium będą mogli zbudować własną „skrzynkę narzędziową” wzmacniającą warsztat pracy w zakresie reagowania na potrzeby emocjonalne i sytuacje kryzysowe doświadczane przez młode osoby oraz osoby pomagające. Będziemy mówić o sposobach na budowanie relacji, sposobach na radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami osób potrzebujących pomocy oraz tę pomoc niosących, rozumieniu inności kulturowej oraz skutecznej pomocy w kryzysowych sytuacjach.
Proste. Może tak się wydawać. Bo pierwszej pomocy psychologicznej udzielić może każdy, również dziecko. Jednak czy warto się do tego przygotować? Odważymy się powiedzieć, że tak. Dobre nawyki pomogą obu stronom, mogą zmienić życie, mogą je uratować.
Swoim doświadczeniem podzielą się:
- Joanna Romanowska, psycholożka, psychoterapeutka. Posiadająca wieloletnie doświadczenie we wspieraniu dzieci i młodzieży, a także dorosłych.
- Anna Fedorowicz, psycholożka, psychoterapeutka, superwizor pracy terapeutycznej.
- Michał Rybiński, psycholog, trener edukacji międzykulturowej i improwizacji scenicznej.
- Kamila Balcerzak, pedagożka, socjoterapeutka, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji, edukatorka.
- Anna Bilon-Piórko, doktor nauk społecznych, badacz, członkini Sekcji Pedagogiki, Kultury i Edukacji Międzynarodowej PAN, zespół Poradnictwa Międzykulturowego
- Rafał Adamczewski, doktor nauk humanistycznych, pedagog, specjalista z zakresu wspierania rodziny.
Prowadząca seminarium:
Anetta Pereświet-Sołtan, doktor nauk humanistycznych, psycholog, pedagog. Fundacja ERA PSYCHE
Link do zgłoszenia: